3 pomysły na kreatywne wpisy afiliacyjne na blogu

Dlaczego marketing afiliacyjny to najlepszy sposób na rozpoczęcie zarabiania na swoim blogu?

Odpowiedź jest dość prosta: ponieważ jest to banalnie prosty sposób na monetyzację swojego bloga. Przez proste umieszczenie linku afiliacyjnego (jeśli jeszcze nie wiesz, czym jest link afiliacyjny, kliknij tutaj) w treści artykułów na swoim blogu, można rozpocząć zarabianie. Przy odpowiedniej konstrukcji tekstu i zaciekawieniu czytelnika, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wejdzie on na umieszczonego linka, a następnie dokona zakupu – co dla nas skończy się zarobieniem prowizji.

Umieszczanie linków afiliacyjnych w artykułach nas swoim blogu jest naprawdę świetnym sposobem. Potraktuj to jako swoje prywatne aktywo, które może zarabiać na Ciebie, nawet kiedy Ty śpisz, siedzisz w kinie czy jesteś na wakacjach.

3 pomysły na kreatywne wpisy afiliacyjne na blogu:

1. Recenzje

Jednym z najprostszych rodzajów treści, które można wykorzystać do promocji produktów partnerskich, są recenzje. Po prostu napisz swoją opinię o produkcie w oparciu o swoje doświadczenie. Możesz opisać, jak z niego korzystałeś i jak ci pomógł.

Naszym celem jest być trochę dokładniejszym i pomocniejszym niż w zwykłej promocji produktu (chociaż dobrze jest wyjaśnić, co lubisz w produkcie). Chcesz zachować zaufanie swoich czytelników, jednocześnie przekazując im uczciwe informacje na temat tego, co sprawia, że zakup produktu jest po prostu użyteczny.

2. Porównania produktów

W porównaniu produktów najważniejsze jest zestawienie różnych cech poszczególnych produktów tak, aby pomóc odbiorcy w dokonaniu decyzji zakupowej. Tak samo jak przy recenzji warto pamiętać, aby ślepo nie zachwalać produktu nie wskazując żadnych wad, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na zaufanie.

Produkt pokazany, jako najlepszy z jakiegoś grona innych produktów jest chętnie kupowany przez czytelników.

3. Artykuły typu „How to”

Pokaż praktyczne zastosowanie produktu, który chcesz reklamować. Pokaż jak przydaje Ci się on podczas codziennego życia w wykonywaniu pewnych czynności.

Jednym z produktów dostępnych w Programie Partnerskim ECOMpartners jest Bezprzewodowy Blender BlendyGo. W jego przypadku można pokazać jak bardzo pomaga nam w pracy, ponieważ pozwala przygotować świeże koktajle gdziekolwiek chcemy.

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Darmowy Ebook: Jak zarabiać na programach partnerskich?Zapisz się do newslettera i otrzymaj darmowy ebook na swój adres email: