Zarabianie na Instagramie w 5 minut

3605,80 zł w 1 miesiąc

Co to za kwota? Jest to kwota, którą zarobił nasz partner przez swój profil na Instagramie – @zdrowo.koktajlowo (wyraził zgodę na publikację siebie jako przykładu)

Poniżej fragment jego historii wypłat z tamtego miesiąca, żebyśmy nie byli gołosłowni 🙂

 

Co więcej, cała ta kwota została zarobiona przez tego partnera poprzez promocję jednego i tylko jednego produktu – Blendera BlendyGo.

@zdrowo.koktajlowo zarobiło tą kwotę poprzez umieszczanie linku afiliacyjnego (jeżeli nie wiesz jeszcze czym jest link afiliacyjny, kliknij tutaj) wygenerowanego w programie partnerskim ECOMpartners w dwóch miejscach – w bio swojego profilu oraz swipe-upach swoich Instastory. Za każdą osobę, która kupiła produkt z owego polecenia, właściciel profilu otrzymywał 29,80 zł.

Zarabianie na Instagramie w programie afiliacyjnym

Przedstawimy 3 sposoby, w jaki sposób możesz monetyzować swoje konto na Instagramie i cieszyć się dodatkowym przychodem.

Bio

Bio jest to swojego rodzaju „opis profilu”, który wyświetla się bezpośrednio po wejściu na Twój profil. Dobrze jest użyć skróconego adresu URL z TinyURL (https://tinyurl.com/) lub z Bitly (https://bitly.com), aby nie zużywać zbyt wiele z limitu 150 znaków.

Umieść w nim swój link afiliacyjny, na który ludzie będą wchodzić z ciekawości albo skierowani przez Ciebie. W jaki sposób ich tam skierować? Skieruj ich tam poprzez umieszczenie postu, który w opisie będzie zachęcał do wejścia w link, który masz umieszczony w bio.

Instastory

Korzystanie z Instastory ma wiele wyjątkowych zalet. Po pierwsze, pozwalają one dotrzeć do większej liczby odbiorców. Ze względu na to, że nie są pokazywane na głównym kanale, a u góry strony, zaangażowanie jest dosyć wysokie.

Kolejną zaletą Instastory jest to, że może ono zawierać zdjęcia i filmy, które są mniej reprezentacyjne i mogą nie należeć do tematyki profilu. Jest to idealne miejsce, aby pokazać część Twojego codziennego życia, nie rujnując przy tym tematyki i spójności Twojego profilu.

Wreszcie, Instastory dają możliwość dodania akcji poprzez przesunięcie do góry (swipe-up) – jeśli masz ponad 10 000 obserwujących lub jeśli masz zweryfikowane konto Instagram. To zabierze odwiedzających do wybranego przez Ciebie linka. To oczywiście ma ogromny potencjał do umieszczania linków afiliacyjnych i zarabiania. Koniecznie z tego korzystaj!

Promowanie

Promowanie na Instagramie to kolejna forma reklamy, która pozwoli Ci dotrzeć do większej grupy odbiorców i przekształcić ich w klientów.

Posty promowane będą pojawiać się bardzo podobnie do organicznych postów, ale różnią się od nich w kilku unikalnych kwestiach. Mogą one zawierać przycisk wywołania akcji, co oznacza, że można skierować odwiedzających bezpośrednio do linku afiliacyjnego, co dla Ciebie oznacza świetną okazję na zarobienie prowizji.

Podsumowanie

Instagram jest naprawdę wyjątkowym narzędziem do marketingu afiliacyjnego. Przy odpowiedniej dozie kreatywności, możesz wygenerować naprawdę spore kwoty, co świetnie pokazuje przykład naszego partnera @zdrowo.koktajlowo (na którego profil zresztą serdecznie zapraszamy).

Wypróbuj zaproponowane przez nas metody zarabiania i sprawdź, która najlepiej sprawdza się w Twoim przypadku! Być może już wkrótce wejdziesz na wyższy poziom zaawansowania i przetestujesz „Instagram Ads”, ale o tym już innym razem.

Powodzenia!

P.S. Dziękujemy naszemu partnerowi @zdrowo.koktajlowo za możliwość udostępnienia jego przykładu na cele edukacyjne.

P.S. 2 Jest również możliwość zbierania prowizji poprzez udostępnianie swojego specjalnego kodu rabatowego, który również będzie zbierał zakupy. W celu otrzymania takiego kodu napisz do nas przez formularz kontaktowy w swoim panelu partnera lub na adres kontakt@ecompartners.pl

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Darmowy Ebook: Jak zarabiać na programach partnerskich?Zapisz się do newslettera i otrzymaj darmowy ebook na swój adres email: